22 Temmuz 2014 Salı

Melisa Bebek Doğum Odası

  Kısa bir aradan sonra tekrar merhaba! Bugün Melisa Bebeğin doğum odası detaylarını paylaşıyoruz sizlerle.
14 temmuz günü Amerikan Hastanesinde gerçekleşecek doğum için annemiz Nükhet Hanım ile herşeye telefonda karar verdik. Yaklaşık 2 ay kadar önce bizimle iletişime geçerek neler istediğini söyledi. Bizimde yönlendirmelerimiz ve ayrıca kendisinin her detayı bize bırakması sayesinde odanın süslemesinin detayları oluştu. Eğer karşımızda ne istediğini bilen,bize güvenen ve herşeyi bize bırakan bir anne olmasaydı sadece telefon ile uzun süreli görüşürek böyle bir organizasyon yapmak çok zor olurdu.

Gelelim odanın detaylarına. Konseptimiz 'Balerin' idi . Biz hazırlarken keyif aldık annemiz ve  misafirleri de gördükleri karşısında keyif aldılar...

Balerin konseptli doğum odamızda pembe ile gold rengini kullanmaya karar verince, gold ayna kullanarak balerin kesiminde bir kapı süsü hazırlamaya karar verdik. Kapı süsü ile birlikte misafirleri kapıda Melisa'nın adına özel tasarlanmış thsirtü ile birlikte tütüsü karşıladı..

Amerikan hastanesinde suit oda da istirahat edecek olan annemiz için hazırlıklarımızı  misafirlerin giriş yaptıkları odaya yaptık..Şekerleme masası üzerinde cam kavanoz içerisinde  pembe ve altın rengi duş jeli kullanılarak konsepte uygun olarak hazırlanmış hediyelikler, altın rengi incilerle hazırlanmış çikolatalı marsmellowlar,yine konsepte uygun hazırladığımız çikolatalı ve renkli grisini çubukları, üzerinde kapı süsünde de olduğu gibi gold ayna balerin kesimli aksesuarlarla hazırladığımız su şişeleri, konsept dahilinde aksesuarlar ....


.... Ve Yine Şekerli Şeylerin dokunuşu ile yapılan balerin temalı enfes kurabiyeler vardı..

Nükhet Hanım'ın  misafirlerine ikramı limonata yine konsepte özel olarak hazırlanmış mika kadehler ile sunuldu..
Annemiz 2. kızı Melisa'yı dünyaya getirirken ilk göz ağrısı Naz için öyle titizlendi ki, küçük hanım efendi için ona bir köşe hazırlamaya karar verdik ve sürprizlerimizle birlikte Naz'ın heyecanını paylaştık..


Yine gold ayna kullanarak Melisa'nın adına hazırladığımız anı defteri..


Melisa'nın küvezinde annemizin de isteği üzerine konsepte uygun bir şekilde tütülü giydirme hazırladık...

Melisa bebek sağlıkla dünyaya merhaba dedi. O'na ailesiyle birlikte harika bir hayat diliyoruz...

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Template by BloggerCandy.com